Pachete cu alimente și haine au fost împărțite la Parohia Toți Sfinții

9 Noiembrie 2019 / Social

Sâmbătă, 9 noiembrie, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie,  în Parohia Toți Sfinții din Râmnicu-Vâlcea, au fost împărțite pachete cu alimente și haine, activitate desfășurată în parteneriat cu Departamentul de misiune pentru rromi din cadrul Arhiepiscopiei Râmnicului, coordonat de către părintele Nicolae Dorin Buda.

Beneficiarii programului social  au fost mai multe familii din comunitatea Bucșani, comuna Ionești.

„Parohia Toți Sfinții oferă lunar pachete cu hrană și îmbrăcăminte familiilor aflate în evedență. În perioada sfintelor sărbători, cu împlicarea Consiliului Parohial, cu sprijinul enoriașilor și altor binefăcători, am dezvoltat aceste activități întrucât solicitările de hrană și îmbrăcăminte sunt mai numeroase. Nădăjduim ca prin darurile oferite să aducem bucurie și în familiile aflate în situații de risc”, a precizat Părintele Constantin Cîrstea, parohul bisericii.