Editura Praxis

• Apariția Audiobook-ului Sfântul Vasile cel Mare, „Omilii despre post”

La Editura Praxis a apărut, la începutul Postului Mare, Audiobook-ul Sfântul Vasile cel Mare, Omilii despre post, în lectura lui George Ivașcu.

31 Martie 2017 / CD / DVD
  • Călătorind cu întrebarea. Interviuri cu stareții și starețele mănăstirilor din Arhiepiscopia Râmnicului

Călătorind cu întrebarea. Interviuri cu stareții și starețele mănăstirilor din Arhiepiscopia Râmnicului, autori Gheorghe Smeureanu și Tiberiu Pârnău.

17 Ianuarie 2017 / Cărți
  • Tiparul bisericesc la români

În volumul Tiparul bisericesc la români, cei doi autori, Arhimandritul Dr. Veniamin Micle, duhovnic cunoscut și cărturar erudit, și domnul Petre Cichirdan, jurnalist apreciat al ținuturilor vâlcene, reușesc să expună cu claritate istoricul tiparului bisericesc din țara noastră, într-un dialog jurnalistic de certă valoare.
    17 Ianuarie 2017 / Cărți
  • Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Neofit și Meletie de la Mănăstirea Stânișoara

Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Neofit  și Meletie de la Mănăstire, în interpretarea Grupului Psaltic Tronos al Patriarhiei Române.

17 Ianuarie 2017 / CD / DVD
  • Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Daniil și Misail de la Mănăstirea Turnu

Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Daniil și Misail de la Mănăstirea Turnu, în interpretarea Grupului psaltic Tronos  al Patriarhiei Române.

• Paraclisul Maicii Domnului Paramythia - Mângâietoarea

Paraclisul Maicii Domnului Paramythia - Mângâietoarea, în interpretarea Grupului psaltic al Mănăstirii Blănoiu.

Acatistul Sfântului Ierarh Antim Ivireanul

Acatistul Sfântului Ierarh Calinic de la Cernica

• Acatistul Sfinților Cuvioși Neofit și Meletie de la Mănăstirea Stânișoara

Acatistul Sfinților Cuvioși Neofit și Meletie de la Mănăstirea Stânișoara.

17 Ianuarie 2017 / CD / DVD
  • CD-ul Oana Sîrbu, „În drum spre școală”

„În drum spre școală” este un album interpretat de Oana Sîrbu, orchestrația aparținând compozitorului Virgil Popescu.
    Versurile cântecelor au fost selectate din opera unor poeți români, dintre care sunt amintiți Tudor Marinescu, C. Popescu, Maria Sicoe, Daniela Ionescu, Radu Gyr, Traian Dorz.

3 Ianuarie 2017 / CD / DVD