CD / DVD

• Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Neofit și Meletie de la Mănăstirea Stânișoara

Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Neofit  și Meletie de la Mănăstire, în interpretarea Grupului Psaltic Tronos al Patriarhiei Române.

17 Ianuarie 2017
  • Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Daniil și Misail de la Mănăstirea Turnu

Slujba Vecerniei și Utreniei Sfinților Cuvioși Daniil și Misail de la Mănăstirea Turnu, în interpretarea Grupului psaltic Tronos  al Patriarhiei Române.

• Paraclisul Maicii Domnului Paramythia - Mângâietoarea

Paraclisul Maicii Domnului Paramythia - Mângâietoarea, în interpretarea Grupului psaltic al Mănăstirii Blănoiu.

Acatistul Sfântului Ierarh Antim Ivireanul

Acatistul Sfântului Ierarh Calinic de la Cernica

• Acatistul Sfinților Cuvioși Neofit și Meletie de la Mănăstirea Stânișoara

Acatistul Sfinților Cuvioși Neofit și Meletie de la Mănăstirea Stânișoara.

• Slujba Paraclisului Sfântului Calinic de la Cernica, făcătorul de minuni

Albumul conține un CD cu muzică psaltică în interpretarea Grupului Nectarie Protopsaltul.

• Călugărul fără de arginți

Apărut în anul 2016 la Editura Praxis a Arhiepiscopiei Râmnicului, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, CD-ul audio Călugărul fără de arginți cuprinde o piesă de teatru radiofonic închinată Sfântului Ierarh Calinic de la Cernica, realizată pe un scenariu al doamnei Ina Sterescu.

• Viața Sfântului Ierarh Calinic de la Cernica

În lectura actorului Marcel Iureș.

• Colinde și cântări la Nașterea Domnului

Albumul conține o serie de colinde bizantine interpretate de Grupul psaltic Sfântul Grigorie Decapolitul al Mănăstirii Bistrița din Arhiepiscopia Râmnicului, dirijat de monahia Siluana Muicaru.

23 Mai 2016
  • Cântări din Slujba Vecerniei și a Utreniei Sfântului Ierah Calinic de la Cernica

Cântări din Slujba Vecerniei și a Utreniei Sfântului Ierah Calinic de la Cernica, în interpretarea Grupului psaltic Tronos al Catedralei Patriarhale din București, dirijat de Arhidiaconul Mihail Bucă.

23 Mai 2016