Bucurie duhovnicească și mângâiere sufletească în cadrul Parohiei Mihăești II

9 Ianuarie / Social

Sărbătoarea Soborului Sfântului Prooroc Ioan Botezătorul a constituit prilej de bucurie duhovnicească și mângâiere sufletească pentru credincioșii Parohiei Mihăești II.

După ce s-au rugat împreună către Înaintemergătorul Domnului, credincioșii prezenți la Sfânta Liturghie, au avut parte de un recital muzical susținut de membrii centrului catehetic al parohiei, care au interpretat cântări specifice de Bobotează.
În aceeași zi, voluntarii parohiei alături de părintele paroh Mihai Marian, au vizitat credincioșii vulnerabili aflați în evidență cu daruri de alimente și produse necesare traiului zilnic.
„Prin această acțiune derulată în zi de mare sărbătoare, am încercat să aducem un dram de mângâiere acestor oameni, atât prin darurile oferite, cât și prin cuvântul de încurajare pe care l-am rostit. Suntem alături de ei și încercăm să-i sprijinim necondiționat cu tot ce putem”, a transmis părintele paroh.