Activități ludice în cadrul parteneriatului dintre Școală și Biserică la Măldărești

8 Aprilie / Social

Sâmbătă, 6 aprilie 2024, elevii Școlii Gimnaziale Măldărești au participat la un spectacol de circ, oferit de reprezentanții Circului Espinol.

În cadrul parteneriatului, un sprijin deosebit pe probleme de ordin social, l-a oferit doamna Viorica Adriana Iancu, consilier în cadrul Arhiepiscopiei Râmnicului, cea care, a luat parte alături de doamnele Aida Dolofan și Elena Porfir, de părintele Ene Constantin-Radu și de elevi la impresionantul spectacol. Scopul acestei activități a fost acela de a întări comuniunea din cadrul parteneriatului Școală-Biserică.
La finalul activității cu toții au fost impresionați de ceea ce au văzut și s-au întors la casele lor cu inima plină de bucurie.