parohia mihăești II

• Parteneriat educațional Biserică-Școală în Parohia Mihăești II

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, Parohia Mihăești II, din Protopopiatul Râmnicu-Vâlcea, în urma parteneriatului dintre Grădinița MIhăești și Biserica „Sfântul Nicoale”, a implementat proiectul educațional „Un stop de credință”.

19 Februarie 2024
  • Bucurie duhovnicească și mângâiere sufletească în cadrul Parohiei Mihăești II

Sărbătoarea Soborului Sfântului Prooroc Ioan Botezătorul a constituit prilej de bucurie duhovnicească și mângâiere sufletească pentru credincioșii Parohiei Mihăești II.

9 Ianuarie 2024
  • Parteneriat între Biserică și Școală la Parohia Mihăești II

În cadrul Parteneriatului educațional dintre Biserică și Școală, intitulat „Lăsați copiii să vină la Mine”, Parohia Mihăești II, a fost gazda celor mai mici colindători din cadrul Grădiniței cu Program Normal Mihăești.

18 Decembrie 2023
  • „Elevii la Biserică” – proiect educațional la Parohia Mihăești II

În cadrul parteneriatului educațional între Școala Gimnazială Mihăești și Parohia Mihăești II, la începutul lunii noiembrie, s-au derulat diferite activități în care cei mici, cu acordul părinților, au vizitat biserica cu hramul „Sfântul Nicolae” a Parohiei Mihaești II.

16 Noiembrie 2023
  • Activități dedicate zilei de 1 iunie la Parohia Mihăești II

Joi, 1 iunie 2023, la Parohia Mihăești II, au fost desfășurate, sub titlul „Copilăria-izvor de vise”, o serie de activități, ce au marcat sărbătorirea Zilei copilului și copilăria.

1 Iunie 2023