„Elevii la Biserică” – proiect educațional la Parohia Mihăești II

16 Noiembrie 2023 / Învățământ

În cadrul parteneriatului educațional între Școala Gimnazială Mihăești și Parohia Mihăești II, la începutul lunii noiembrie, s-au derulat diferite activități în care cei mici, cu acordul părinților, au vizitat biserica cu hramul „Sfântul Nicolae” a Parohiei Mihaești II.

Cu acest prilej, părintele paroh, Marian Mihai, i-a întâmpinat cu drag, explicându-le cât este de important să se împărtășească cu Trupul și Sângele Mântuitorului Hristos, deoarece asemenea trupului și sufletul are nevoie de hrană.
La finalul întâlnirii, cei mici au primit daruri, iar părintele paroh a mulțumit cadrelor didactice care au pregătit și însoțit elevii la biserică, părinților pentru implicare și dreaptă călăuzire, dar și elevilor pentru primirea învățăturii celei bune.