Activități sociale desfășurate de Liga Femeilor Creștine Ortodoxe Vâlcea

4 Iunie 2018 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, sâmbătă, 2 iunie, la Casa de Copii „Pinocchio'' din Băbeni s-a desfăşurat activitatea „Iubire şi purtare de grijă faţă de copii”, organizată de Liga Femeilor Creştine Ortodoxe Vâlcea şi Filiala Călimăneşti, Biblioteca Judeţeană Antim Ivirenul Vâlcea, Şcoala Gimnazială din Berislăveşti în colaborare cu D.G.A.S.P.C.Vâlcea.

Alături de Mihai Ghebrea, directorul  Casei de Copii „Pinocchio” Băbeni, Violeta Negrea, Zenovia Zamfir şi Lavinia Roşu, copiii au petrecut  momente deosebite. Duminică, 3 iunie, la Parohia Fedeleşoiu prin purtarea de grijă a doamnei Colţan Elena, membră a Ligii Femeilor Creştine Ortodoxe Vâlcea, copiii nevoiaşi din parohie au primit daruri.