Procesiune

• Procesiune cu Icoana Sfântului Apostol Andrei în municipiul Drăgășani

În ajunul sărbătorii Sfântului Apostol Andrei în municipiul Drăgășani a fost organizată o procesiune cu Icoana Sfântului Apostol Andrei.

30 Noiembrie 2019
  • Procesiune la Școala de Subofițeri Jandarmi ,,Grigore Alexandru Ghica” din Drăgășani

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, în data de 7 noiembrie, la Școala de Subofițeri Jandarmi „Grigore Alexandru Ghica” din Drăgășani a avut loc Procesiune cu icoana Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, ocrotitorii Jandarmeriei Române.

7 Noiembrie 2019
  • Procesiune în Parohia Pietrarii de Sus

Parohia Pietrarii de Sus, comuna Pietrari, Protopopiatul Râmnicu-Vâlcea, a organizat duminică, 31 martie, o procesiune cu Sfânta Cruce.

1 Aprilie 2019
  • Procesiune cu sfintele icoane în Parohia Boişoara

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Parinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în Parohia Boişoara din Protoieria Călimăneşti în Duminica Ortodoxiei, s-a desfășurat o procesiune cu Sfintele Icoane.

20 Martie 2019
  • Procesiune cu Icoana Sfântului Apostol Andrei la Drăgășani

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în Protoieria Drăgășani are loc în fiecare an, procesiunea de Sfântul Andrei, ocrotitorul României.

3 Decembrie 2018
  • Procesiune de Sfinții Arhangeli Mihail și Gavriil în Protoieria Drăgășanii

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, biserica cu hramul Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil din cadrul Școlii Militare de Subofițeri Jandarmi din Drăgășani a organizat Procesiunea cu icoana hramului și a ocrotitorilor Jandarmeriei, în municipiul Drăgășani.

9 Noiembrie 2018