Membrii Centrului catehetic „Sfinții Luca și Nectarie” al Parohiei Valea Cheii, au fost răsplătiți pentru întreaga activitate desfășurată anul trecut

21 Decembrie 2023 / Învățământ

Membrii Centrului catehetic „Sfinții Luca și Nectarie” al Parohiei Valea Cheii au fost răsplătiți pentru întraga activitate culturală și social-filantropică pe care au desfășurat-o în cursul anului 2023.

După ce au participat la Sfânta Liturghie și s-au împărtășit, copiii și tinerii Centrului catehetic, au fost răsplătiți cu daruri din partea Parohiei.
„Ca semn de mulțumire și recunoștință față de întreaga activitate pe care o desfășoară copiii Centrului catehetic, am oferit în dar fiecăruia dintre eicâte un pachet cu dulciri, îndemnându-i ca și în anul 2024 să participe la frumoasele activități pe care parohia noastră le desfășoară cu regularitate”, a transmis părintele paroh Bogdan Scheanu.