Concert de colinde la Parohia Ștefănești I

21 Decembrie 2019 / Cultural

Parohia Ștefănești I din Protoieria Drăgășani a organizat joi, 19 decembrie, un concert de colinde la biserica parohială.

Concertul, intitulat „Hristos se naște slaviți-L”, aflat la a treia ediție, a fost susținut de Corul Seminarului Teologic „Sfântul Nicolae" din Râmnicu-Vâlcea, dirijat de părintele Siluan-Dumitru Scurtu, de elevele Clasei de Canto ale Prof. Monica Valentina Scurtu de la Liceul de Arte „Victor Giuleanu" din Râmnicu-Vâlcea și Grupul Psaltic-Coral ,,Sf.Stelian" al Protoieriei Dragășani condus de Pr. Dan Draguț.
La finalul concertului, preotul paroh Laurențiu Cucă a mulțumit  coordonatorilor și membrilor corurilor pentru încântarea celor prezenți dar și credincioșilor prezenți care au primit vestea nașterii Domnului Hristos prin colindele minunate.