Concert de colinde

• Concert de colinde la Parohia Ștefănești I

Parohia Ștefănești I din Protoieria Drăgășani a organizat joi, 19 decembrie, un concert de colinde la biserica parohială.

21 Decembrie 2019
  • Concertul extraordinar de colinde „Colindăm, Doamne, Colind”

Numeroși vâlceni au participat duminică, 15 decembrie, la concertul extraordinar de colinde „Colindăm, Doamne, Colind”, ediția a V-a, organizat de Arhiepiscopia Râmnicului. Evenimentul a avut loc la Filarmonica Ion Dumitrescu din Râmnicu-Vâlcea. La concert a fost prezent și Înaltpreasfințitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului.

16 Decembrie 2019
  • Concert caritabil de colinde la parohia Brezoi I

Parohia Brezoi I din Protoieria Călimănești a organizat luni, 9 decembrie, la biserica parohială, un concert caritabil de colinde. Beneficiar al donațiilor a fost un tânăr de 20 de ani, diagnosticat cu o tumoare agresivă la nivelul călcâiului drept.

12 Decembrie 2019
  • Concertul extraordinar de Colinde „Colindăm, Doamne, Colind”

Cu binecuvântarea și în prezența Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, sâmbătă,15 decembrie, la Filarmonica „Ion Dumitrescu” din Râmnicu-Vâlcea a avut loc  Concertul extraordinar de Colinde „Colindăm, Doamne, Colind ”, ediția a IV-a.

17 Decembrie 2018
  • Concertul de Colinde „Colindăm Doamne Colind ...” la Filarmonica „Ion Dumitrescu” din Râmnicu-Vâlcea

Cu binecuvântarea și în prezența Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, vineri, 22 decembrie,  la Filarmonica „Ion Dumitrescu” din Râmnicu-Vâlcea a avut loc  Concertul de Colinde „Colindăm Doamne Colind ...”.

22 Decembrie 2017