conferință pastoral-misionară

• Conferința pastoral-misionară de toamnă a clericilor din cuprinsul Eparhiei Râmnicului

La Sala de Cultură a Sindicatelor din Râmnicu-Vâlcea, a avut loc astăzi, 2 noiembrie 2023, conferinţa pastoral-misionară de toamnă, în cadrul căreia s-au întrunit toți preoţii slujitori din cadrul celor patru protoierii ale Arhiepiscopiei Râmnicului.

2 Noiembrie 2023
  • Clericii din Arhiepiscopia Râmnicului s-au întrunit în conferință pe tema îngrijirii persoanelor vârstnice

Sub președinția Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, preoții și diaconii din cele patru protoierii ale Arhiepiscopiei Râmnicului au participat la prima conferință pastoral-misionară din anul 2023, al cărei teme a fost îngrijirea persoanelor vârstnice.

12 Iunie 2023
  • Conferința pastoral-misionară a preoților din Protoieria Horezu

Înaltpreasfințitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, a prezidat, joi, 26 mai, lucrările Conferinței pastoral-misionară a preoților din Protoieria Horezu.

26 Mai 2022
  • Conferinţa pastoral-misionară de toamnă a preoților din Protoieriile Drăgăşani şi Horezu

La Mănăstirea Bistriţa din judeţul Râmnicu Vâlcea a avut loc astăzi, 27 noiembrie 2015, conferinţa pastoral-misionară de toamnă, în cadrul căreia s-au întrunit toți preoţii slujitori din Protoieriile Drăgăşani şi Horezu.

28 Noiembrie 2015
  • Conferință pastoral-misionară de toamnă în Râmnicu Vâlcea

La Centrul Eparhial din Râmnicu Vâlcea a avut loc astăzi, 26 noiembrie 2015, conferinţa pastoral-misionară de toamnă, în cadrul căreia s-au întrunit toți preoţii slujitori din Protoieria Râmnicu Vâlcea.

26 Noiembrie 2015
  • Conferinţă pastoral-misionară de toamnă, în Protopopiatul Călimăneşti

Marţi, 24 noiembrie, la Sfânta Mănăstire Cozia a avut loc conferinţa pastoral-misionară a preoţilor din Protopopiatul Călimăneşti, organizată de către Arhiepiscopia Râmnicului.

24 Noiembrie 2015