Darurile Sfântului Nicolae în Parohia Valea Babei

7 Decembrie 2020 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în Parohia Valea Babei din Protopopiatul Călimănești s-a desfășurat acțiunea social-filantropică ,,Darurile Sfântului Nicolae.

Prin implicarea Consiliului Parohial și al Comitetului Parohial, au fost oferite pachete constând în hrană caldă, produse alimentare de bază, dulciuri și fructe, mai multor copii și unor familii de bătrâni.

„Prin această acțiune dorim să urmăm exemplul Sfântului  Ierarh Nicolae, încercând să fim și noi darnici, arătând dragoste și compasiune față de cei mai vulnerabili enoriași ai parohiei, amintindu-le că suntem alături de dânșii, mai ales în aceste vremuri de grea încercare”, a subliniat părintele Andrei Bahnă.