![](http://arhiepiscopiaramnicului.ro/sites/default/files/styles/img-node-slider/public/arhiepiscopiaramnicului/images/2019/11/received_578863506217235.jpeg?itok=dkMRDwXC×tamp=1574084891)
Phirutno vaś o des - Pelerin pentru o zi
Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, Părintele Nicolae Dorin Buda, inspector coordonator al Departamentului de misiune pentru rromi din Arhiepiscopia Râmnicului, a organizat sâmbătă 16 noiembrie, un pelerinaj la Mănăstirea Sfântul Dimitrie Basarabov din Bulgaria, Mănăstirea Sfântul Ioan Rusul și Mănăstirea Comana din Episcopia Giurgiului.