Eşti aici

100 de persoane vârstnice au primit sprijin din partea Parohiei Trăistari

13 Aprilie 2023 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, Parohia Trăistari, Protoieria Râmnicu-Vâlcea a oferit 100 de pachete cu alimente de bază, în apropierea Praznicului Învierii Domnului, prin implicarea preoților slujitori.

Milostenia este un mod de a ne arăta dragostea și recunoștința fată de Dumnezeu, care ne iubește necondiționat, Este cea mai simplă cale pe care o putem urma, pentru că nu ni se cere să dăm mult, ci puțin din puținul nostru, dar din suflet pentru cei aflați în dificultate. Cu ocazia Sfintelor sărbători și Parohia noastră a vrut să fie alături de cei în nevoi și cu ajutorul lui Dumnezeu, avem convingerea că am reușit să aducem lumină pe chipul celor vârstnici și suferinzi aflați în momente de neputință și singurătate”, a spus părintele Bogdan Vasile Nistor , preot paroh al Parohiei Trăistari.

Alte articole despre: