Mănăstirea Suiești

• „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe este un exemplu de întărire în credință”, a spus IPS Varsanufie la hramul mănăstirii din satul natal al patriarhului Justinian Marina

Astăzi, 23 aprilie, Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Varsanufie a săvârșit Sfânta Liturghie la Mănăstirea Sfântul Mare Mucenic  Gheorghe – Suiești.

23 Aprilie 2018
  • Sfințirea Paraclisului Mănăstirii Sfântul Gheorghe - Suiești

Duminică, 4 decembrie 2016, Înaltpreasfințitul Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, a săvârșit slujba de sfințire a Paraclisului Mănăstirii Sfântul Mc. Gheorghe – Suiești, cu hramul  Sfântul Mucenic Lucian din Dobrogea.  Alături de Înaltpreasfințitul Părinte Varsanufie s-a aflat și Preasfințitul Părinte Emilian Lovișteanul, Episcop-Vicar al Arhiepiscopiei Râmnicului.

4 Decembrie 2016