Mănăstirea Suiești continuă parteneriatul cu Liga femeilor pentru a sprijini Centrul Social Zătreni

10 Iulie 2019 / Social

Mănăstirea Suiești continuând parteneriatul cu Liga Femeilor a oferit sprijin, constând în alimente, pentru întreținerea bătrânilor și persoanelor cu paralizie aflate în Centrul Social de Asistență – Zătreni.

Mănăstirea Suiești a început parteneriatul cu Liga femeilor creștin-ortodoxe a Arhiepiscopiei Râmnicului la începutul acestui an, oferirind alimente pentru îngrijirea bătrânilor și a copiilor din centrele sociale. De data aceasta, Liga Femeilor a organizat o acțiune socială la Centrul de Asistență de la Zătreni, acolo unde se găsesc bătrâni și persoane cu paralizie. Părintele Stareț Antim Motorga a subliniat că dorește să implice mănăstirea în cât mai multe acțiuni sociale, amintind că din darul pelerinilor care aduc alimente la mănăstire vor fi susținute și aceste centre de îngrijire a bolnavilor.