Slujbă duhovnicească la Parohia Ștefănești, Protoieria Drăgășani

17 Decembrie 2019 / Administrativ

Preoți de la parohii din cuprinsul Protoieriei Drăgășani s-au întrunit joi, 12 decembrie, la biserica Parohiei Ștefănești, pentru a săvârși slujba Tainei Sfântului Maslu. La finalul slujbei, a fost rostită o meditație duhovnicească.

De sărbătoarea Sfântului Ierarh Spiridon, preoții Laurențiu Cucă, paroh, Liviu Lazăr, co-slujitor, de la Parohia Ștefănești din Protopopiatul Drăgășani, au organizat la biserica parohială o slujbă misionară, în cadrul căreia a fost săvârșită Taina Sfântului Maslu de un sobor de 12 preoți. La finalul slujbei, preotul militar Marin Drăguț, de la biserica Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil a Școlii de subofițeri de Jandarmi Drăgășani, a rostit meditația duhovnicească pe tema „Postul și iubirea semenilor, cărări spre mântuire”.