Posturi clericale vacante

4 Iunie / Administrativ

În urma ședinței Permanenței Consiliului Eparhial al Arhiepiscopiei Râmnicului, s-a hotărât scoaterea la concurs a următoarelor posturi clericale:

- Postul de preot coslujitor la Parohia Râureni, municipiul Râmnicu-Vâlcea, Protoieria Râmnicu Vâlcea, cu perioadă de candidare 1.06. – 1.07.2022.

- Postul de preot paroh la Parohia Bunești, comuna Bunești, Protoieria Râmnicu Vâlcea, cu perioadă de candidare 1.06. – 1.07.2022.

- Postul de preot paroh la Parohia Zăvoieni, comuna Măciuca, Protoieria Râmnicu Vâlcea, cu perioadă de candidare 1.06. – 1.07.2022.

Dosarele candidaților ce îndeplinesc condițiile statutare se vor depune astfel: preoții și diaconii prin protopopiatul de care aparțin, iar absolvenții școlilor teologice la Registratura Centrului Eparhial.