Posturi clericale vacante

23 Noiembrie / Administrativ

În urma ședinței Permanenței Consiliului Eparhial al Arhiepiscopiei Râmnicului, s-a hotărât scoaterea la concurs a următoarelor posturi clericale:

Protoieria Râmnicu Vâlcea - postul de preot coslujitor, la Parohia Sfântul Andrei, municipiul Râmnicu-Vâlcea, cu perioadă de candidare 23.10 – 23.11.2018.

Protoieria Râmnicu Vâlcea - postul de preot coslujitor la Parohia Înălţarea Domnului – Ostroveni, municipiul  Râmnicu-Vâlcea, cu perioadă de candidare 23.10 – 23.11.2018.

Protoieria Râmnicu Vâlcea - postul de preot paroh la Parohia Valea Cheii, comuna Păușești Măglași, cu perioadă de candidare 01.11 – 01.12.2018.

Protoieria Drăgășani - postul  de preot coslujitor la Parohia Sfântul Gheorghe - Izvoranu, municipiul Drăgășani, cu perioadă de candidare 23.10.2018 - 23.11.2018.

Protoieria Drăgășani - postul de preot paroh la Parohia Mădulari Bănţeşti, com Mădulari, jud. Vâlcea, cu perioadă de candidare 1.11. - 29.11.2018.

Protoieria Horezu - postul de preot paroh la Parohia Cermegeşti, comuna Lădeşti, jud. Vâlcea, cu perioadă de candidare 1.11. - 29.11.2018.

Protoieria Horezu - postul de preot paroh la Parohia Văleni, com. Zătreni, jud. Vâlcea cu perioadă de candidare 23.10 – 23.11.2018.

Dosarele candidaților ce îndeplinesc condițiile statutare se vor depune astfel: preoții și diaconii prin protopopiatul de care aparțin, iar absolvenții de teologie nehirotoniți la Registratura Centrului Eparhial.

Recoverable fatal error: Argument 1 passed to xmlsitemap_node_create_link() must be an instance of stdClass, boolean given, called in /home/arhiram/public_html/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 28 and defined în xmlsitemap_node_create_link() (linia 194 din /home/arhiram/public_html/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module).