întrunire duhovnicească

• Slujbă duhovnicească la Parohia Ștefănești, Protoieria Drăgășani

Preoți de la parohii din cuprinsul Protoieriei Drăgășani s-au întrunit joi, 12 decembrie, la biserica Parohiei Ștefănești, pentru a săvârși slujba Tainei Sfântului Maslu. La finalul slujbei, a fost rostită o meditație duhovnicească.

17 Decembrie 2019
  • Întâlnire duhovnicească la Parohia Căzăneşti

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 11 aprilie, credincioșii din Parohia Căzăneşti au participat la o aleasă întâlnire duhovnicească, în cadrul căreia s-au săvârşit Acatistul Sfântului Calinic de la Cernica, Sfânta Liturghie a Darurilor Înainte Sfinţite şi Taina Sfântului Maslu, de către un sobor de 7 preoți, în rândul cărora s-a aflat părintele profesor Vasile Sorescu de la Facultatea de Teologie din Pitești.

12 Aprilie 2019