Parohia Sfântul Andrei

• Atelier de țesătorie la Parohia „Sfântul Andrei”

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, la Parohia „Sfântul Andrei” din Râmnicu-Vâlcea, sub coordonarea părintelui paroh Laurențiu Barbu, s-au desfăşurat activităţile practice din cadrul Atelierului de Ţesătorie.

10 August 2023
  • Acțiune socială la Parohia Sfântul Apostol Andrei

Părintele Laurențiu Daniel Barbu de la Parohia Sfântul Apostol Andrei din municipiul Râmnicu-Vâlcea a oferit daruri unei familii numeroase, dar cu posibilități financiare precare.

22 Decembrie 2019
  • Activități catehetice la Parohia Sfântul Apostol Andrei

Sărbătoarea Izvorul Tămăduirii, cel de-al doilea hram la Parohiei Sfântul Apostol Andrei, a constituit un bun prilej pentru  participanții la cursurile catehetice organizate la Parohia Sfântul Apostol Andrei din Râmnicu-Vâlcea.

16 Aprilie 2018
  • Activități sociale la Parohia Sfântul Apostol Andrei

Sâmbătă, 20 mai, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, Părintele Laurențiu Barbu, parohul Bisericii Sfântul Apostol Andrei din Municipiul Râmnicu-Vâlcea a vizitat, împreună cu un grup de enoriași, bolnavii din cadrul Centrului de recuperare și reabilitare neuropsihiatrică Băbeni.

22 Mai 2017
  • Parohia Sfântul Andrei

Activități filantropice la Parohia Sfântul Andrei din Râmnicu Vâlcea

În perioada Triodului, Parohia Sfântul Andrei desfășoară o serie de activități filantropice.

24 Martie 2016