Activități sociale la Parohia Sfântul Apostol Andrei

22 Mai 2017 / Social

Sâmbătă, 20 mai, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, Părintele Laurențiu Barbu, parohul Bisericii Sfântul Apostol Andrei din Municipiul Râmnicu-Vâlcea a vizitat, împreună cu un grup de enoriași, bolnavii din cadrul Centrului de recuperare și reabilitare neuropsihiatrică Băbeni.

În cadrul vizitei, au fost oferite alimentele ce au asigurat masa de prânz pentru persoanele din centru și au fost rostite rugăciuni de binecuvântare pentru bolnavi.

„Activitățile social-filantropice reprezintă o mărturisire prin fapte a iubirii față de aproapele și de aceea căutăm ca împreună cu enoriașii parohiei noastre să sprijinim activitatea cadrelor medicale și a personalului care îngrijesc persoanele din aceste centre” a subliniat părintele Laurențiu.