Activități recreative pe parcursul vacanței de vară la Parohia Lădești

16 Iulie / Știri

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în perioada 08-12 iulie, membrii Centrului catehetic din cadrul Parohiei Lădești, Protoieria Horezu, au participat la activitățile Școlii de Vară.

Programul activităților a debutat cu săvârşirea slujbei de mulțumire după care au avut loc ateliere de creație, jocuri sportive și excursii la obiective religioase și culturale din împrejurimile comunei Lădești.
"În speranța că aceste zile au produs bucurie în sufletele participanților, aducem slavă lui Dumnezeu pentru toate bunătățile revărsate asupra Parohiei noastre. Prin aceste activități recreative, am încercat să-i întărim în credință pe cei mici și să-L așezăm pe Dumnezeu în sufletele lor, ca fiind Apropiatul, Prietenul și Apărătorul vieții noastre", a precizat părintele paroh Nicola Vasile-Alexandru.