Parohia Ionești II a premiat performanța la învățătură

21 Iunie / Știri

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 20 iunie, cu ocazia festivității de încheiere a Anului Școlar 2023-2024, la Școala Gimnazială Ionești, a avut loc premierea elevilor cu rezultate foarte bune la învățătură, în urma parteneriatului educațional dintre Parohia Ionești II și unitatea de învățământ.

Astfel, în cadul festivității de premiere, Parohia Ionești II a oferit daruri ce au constat în cărți și reviste de cultură și religie pentru 11 elevi, dar și un laptop nou pentru cea mai mare medie generală pe școală.
La final părintele paroh Diaconu Constantin a mulțumit întregului colectiv profesoral pentru frumoasa colaborare în urma Parteneriatului ,,Școala și Biserica”, accentuând rolul fundamental pe care l-a avut și îl are Biserica în educația și formarea tinerilor.