Sprijin pentru familiile cu mulți copii

23 Februarie 2023 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în colaborare cu Sectorul social al Arhiepiscopiei Râmnicului, parohia Dângești, Protopopiatul Călimănești a oferit pachete cu Borcănele cu gustare HIPP,  Iaurt cu fructe și batoane cu fructe muslii pentru copiii proveniți din familii defavorizate.

„Cu multă bucurie am primit din partea Sectorului social din cadrul Centrului Eparhial pachete cu borcănele cu gustare HIPP, iaurt cu fructe și batoane cu fructe muslii pentru copiii proveniți din familii cu situații precare din parohia noastră. Pe de o parte, dăm slavă Atotputernicului Dumnezeu pentru toate binefacerile primite de a bucura sufletele acestor copilași pe care i-am vizitat, iar pe de altă parte îi mulțumim Înaltpreasfințitului Părintelui nostru Dr. Varsanufie pentru purtarea de grijă pe care o are față de familiile cu mulți copii”, a precizat  părintele Alexandru Popa.