Noi activități sociale

7 Aprilie 2021 / Social

Cu  binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, în colaborare cu Sectorul Social-Filantropic al Arhiepiscopiei Râmnicului, Parohia Jiblea-Veche a oferit pachete cu borcănele cu gustare HIPP, iaurt cu fructe și batoane cu fructe, aducând bucurie în casa mai multor familii, cu mulți copii, din parohie.

„Trebuie să fim atenţi la mesajul evanghelic de a-l ajuta pe aproapele nostru aflat în situații dificile. Prin colaborarea cu Sectorul Social, continuăm derularea  activităţilor filantropice pentru cei care au venituri reduse şi copii mulţi, pregătindu-ne astfel, cu toţii pentru primirea luminii Învierii Mântuitorului Hristos. Sfătuindu - i să îşi primenească în această perioadă haina sufletului, mulţumind lui Dumnezeu pentru toate, bunici, mame și copii au primit în bună rânduială darurile”, a menționat părintele paroh Constantin Negrea.