Colinde şi daruri pentru copiii din Parohia Chiciora

22 Decembrie 2023 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului la Parohia Chiciora din comuna Păuşeşti-Măglaşi, în data de 22 decembrie 2023, a avut loc o activitate socială prilejuită de apropierea Sărbătorii Naşterii Domnului Iisus Hristos, în cadrul proiectului Fii om bun de Crăciun!, derulat de către Biroul de Asistenţă Socială al Protoieriei Rm. Vâlcea.

Astfel, la iniţiativa părintelui paroh Lăutaru Constantin Alexandru, copiii şi credincioşii din parohie au fost încântaţi de interpretarea colindelor de Crăciun de către voluntari ai Asociaţiei Tinerilor Ortodocşi “Sfântul Valentin” a Arhiepiscopiei Râmnicului, dirijaţi de teologul Ben Trandafir şi de către elevii şcolii Achim Popescu din comuna Păuşeşti-Măglaşi.

La finalul evenimentului, din partea Parohiei Chiciora, părintele paroh a oferit 100 de pungi cu daruri copiilor prezenţi, împlinind bucuria acestei zile speciale, închinată Naşterii Pruncului Iisus.