Activități catehetice și sociale în Parohia Vlădești

1 Aprilie 2022 / Social

La Praznicul Bunei Vestiri, Parohia Vlădești din Protoieria Râmnicu-Vâlcea a organizat întâlniri catehetice la care au participat 100 de copii, cărora le-au oferit pachete cu dulciuri și produse de post. Prin implicarea preoților parohiei, sunt organizate periodic cateheze care au rolul de a  întări credinţa celor prezenți, prin scurte discuții cu exemplificări din viaţa Bisericii.

Pentru fiecare trebuie să-ţi dăruieşti timpul tău ca să-l poţi ajuta pe el să-şi lumineze drumul vieţii, motiv pentru care, împreună cu părinții coslujitori Andrei Leonte și Marius Moscalu suntem alături de credincioșii parohiei noastre, străduindu-ne să tratăm subiecte legate de spiritualitate și viața veșnică...” a precizat părintele Constantin Stănescu, paroh al Parohiei Vlădești.