Activități catehetice și sociale la Parohia Bercioiu

15 Noiembrie 2016 / Social

Duminică, 13 noiembrie, la Parohia Bercioiu din Protoieria Călimănești a avut loc întâlnirea lunară a credincioșilor din parohie.

Organizată la inițiativa Părintelui Paroh Dragoș Frunzescu, îndată după Sfânta Liturghie, întâlnirea a debutat cu susținerea catehezei Sfaturi creștine pentru o educație corectă a copiilor și a tinerilor din scrierile Sfântului Ierarh Ioan Gură de Aur, cu prilejul prăznuirii acestuia. În continuare, cei prezenți au purtat dialoguri duhovnicești, care au exprimat și au întărit comuniunea dintre aceștia. Părintele Dragoș Frunzescu le-a vorbit celor prezenți și despre Postul Nașterii Domnului, al cărui început se apropie, și despre modul în care trebuie ținut acesta. În încheiere, credincioșii au participat la o agapă frățească.