Parohia Târg Horezu

• Întâlnire catehetică la Parohia Târg Horezu

Vineri, 12 aprilie, la Centrul de zi „Dreptul Simeon” din cadrul Parohiei Târg Horezu, a avut loc o activitate catehetică, cu scopul de conștientizare a importanței Tainei Sfântului Maslu în viața credincioșilor, precum și necesitatea săvârșirii ei de către preoți.

12 Aprilie 2024
  • Program de colinde la Parohia Târg Horezu

Cu binecuvîntarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, la biserica cu hramul „Nașterea Maicii Domnului" din cadrul Parohiei Târg Horezu, duminică, 17 decembrie, a avut loc un recital de colinde.

18 Decembrie 2023
  • Tămăduire și catehizare la Parohia Târg-Horezu

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop, Varsanufie, vineri, 24 noiembrie, la Parohia Târg-Horezu, a avut loc o nouă activitate dedicată membrilor Centrului de zi Dreptul Simeon. Cu acest prilej, după săvărșirea Tainei Sfântului Maslu, a fost susținută cateheza intitulată „Importanța postului în viața creștinilor”.

27 Noiembrie 2023
  • Întâlnire catehetică la Parohia Târg Horezu

La centrul de zi „Dreptul Simeon” al Parohiei Târg Horezu, în data de 3 noiembrie 2023, a avut loc o întâlnire catehetică cu cei mai vârstnici membri, în cadrul căreia s-au dezbătut și problemele cele mai des întâlnite odată cu înaintarea în vârstă.

6 Noiembrie 2023
  • Tabăra de Vara la Parohia Târg Horezu

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului,  în perioada 31 iulie - 4 august 2023, în Parohia Târg Horezu a avut loc Tabăra de Vară destinată tinerilor Centrului catehetic al parohiei.

21 August 2023