Parohia Boișoara recompensează performanța la învățătură

22 Iulie / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în cadrul parteneriatului educațional dintre Școală și Biserică, duminică, 21 iulie, Parohia Boișoara, a premiat cu câte o bicicletă, performanța la învățătură, a celor mai merituoși doi elevi în anul școlar 2023-2024 ai Școlii Gimnaziale Boișoara.

După participarea la Sfânta Liturghie, unde s-au împărtășit cu Sfintele Taine, elevii au primit în dar câte o bicicletă, fiind îndemnați să utilizeze cunoștințele acumulate în folosul comunității și al aproapelui.
Este deja al V-lea an în care Parohia Boișoara se implică activ în stimularea motivației elevilor pentru învățare prin dăruirea unor biciclete celor mai merituoși elevi, promovând astfel un stil de viață activ în rândul celor tineri”, a transmis părintele paroh Mihai Cristian Mitu.