Parohia Bodești II au adus prinos de rugăciune și meditație Maicii Domnului, cu prilejul prăznuirii hramului bisericii filiale

25 Noiembrie 2017 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, o parte din tinerii Parohiei Bodesti II, însoțiți de domnul învățător Nicolae Oprița, au participat la slujba Vecerniei cu Litie oficiată la biserica filială, din  catunul Drăgănești, cu ocazia sărbătoririi hramului. După slujbă, părintele paroh Vasile-Aurelian Munteanu a susținut cateheza cu titlul „Maica Domnului, model al tinerilor în Biserică.”

La final copiii au primit iconițe cu insemnele acestei sărbători și o masă caldă, plecând la casele lor bucuroși de momentul plăcut petrecut la sfânta biserică, alături de Maica Domnului, de Mântuitorul Iisus Hristos și de toți sfinții care din veac au bineplăcut lui Dumnezeu.