Eşti aici

150 de copii au primit pachete cu hrană și dulciuri din partea Arhiepiscopiei Râmnicului

1 Februarie / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Varsanufie, Centrul de Consiliere și Informare ,,Doamna Maria Brâncoveanu” al Arhiepiscopiei Râmnicului, al cărui prim scop este sprijinul femeilor însărcinate și familiilor aflate în dificultate, a oferit pachete cu Borcănele cu gustare HIPP, suc natural, iaurt cu fructe și batoane cu fructe muslii, pentru copiii proveniți din familii defavorizate din județul Vâlcea.  

Prin această acțiune peste 150 de copii din județul Vâlcea, aflați în situații dificile, au avut parte de momente de bucurie, primind daruri, cuvinte calde de încurajare și îmbrățișări din partea reprezentanților Arhiepiscopiei Râmnicului.
„Arhiepiscopia Râmnicului continuă să ajute familiile aflate în situație de risc social, vizitând periodic pe cei aflați în nevoi și asigurând în mod constant cele necesare unui trai mai bun, consiliere socială, consiliere spirituală dar și certitudinea că nu sunt singuri și prin implicarea bisericii, povara zilei de mâine, devine mai ușor de purtat. Am plecat  încărcați cu emoție și bucurie, având mulțumirea că prin implicarea Bisericii multe persoane aflate în situații dificile găsesc alinare și sprijin”, a precizat doamna Viorica Adriana Iancu, Consilier Social al Arhiepiscopiei Râmnicului.

Alte articole despre: