Școala Gimnazială Anton Pann

Cateheză la Parohia Sfântul Gherasim de la Iordan din Râmnicu Vâlcea

Părintele paroh Robescu Gabriel Cătălin a susţinut o cateheză cu ocazia hramului bisericii parohiale.

Părintele paroh Robescu Gabriel Cătălin, cu  binecuvântarea ÎPS Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, a susţinut o cateheză cu ocazia hramului bisericii parohiale.

Joi, 3 martie 2016, în ziua premergătoare hramului Parohiei Sfântul Gherasim de la Iordan, a fost susținută o cateheză elevilor clasei a VIII-a de la Școala Gimnazială Anton Pann din Râmnicu Vâlcea, în cadrul orei de Religie, în care a prezentat Viața Sfântului Gherasim de la Iordan. La sfârșitul activității catehetice, copiii din cadrul grupului de cateheză au primit cadouri din partea parohiei.