Activități dedicate copiilor la Parohia Brezoi I

3 Iunie 2019 / Învățământ

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în parohia Brezoi I  s-a desfășurat sâmbătă 1 iunie activitatea intitulată „Curcubeul Culorilor” , eveniment derulat în parteneriat cu Liceul „Gheorghe Surdu” și Primăria Brezoi.

Activitatea a fost organizată prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul din cadrul Arhiepiscopiei Râmnicului, de către tinerii participanți la activitățile de catehizare din cadrul parohiei Brezoi I, sub coordonarea părintelui Vasile Marian Chima și cu sprijinul părintelui paroh Daniel Preoteasa.

Activitatea s-a desfășurat cu ocazia zilei Inernaționale a Copilului, în noul parc al orașului Brezoi. Peste 100 de copii s-au bucurat prin implicarea în diferite ateliere: desene pe asfalt, jocuri sportive, stafetă.

La finalul activității, toți copiii au primit daruri și diplome.