Activități catehetice la Parohia Sfinții Apostoli

1 Iunie 2018 / Învățământ

Cu ocazia Zilei Copilului, Parohia Sfinții Apostoli Petru și Pavel  din Municipiul Râmnicu-Vâlcea a desfășurat o serie de activități catehetice în grădinițele GPP Nord 1 și GPP Traian.

Despre aceste activități, părintele Cristian Bănuță, parohul bisericii, a subliniat că „am inițiat întâlnirile cu cei mici întrucât copilul trebuie să se deprindă cu un comportament moral încă de la vârstă fragedă.  Parohia Sfinții Apostoli  desfășoară în aceste zile mai multe proiecte educative atât în incinta centrului parohial cât și la unitățile de învățământ cu care am încheiat parteneriate și, de aceea, părintele diacon Petre Bărănguță i-a vizitat pe copiii din grădinițe cu care au desfășurat activități tematice”.