Anunț Amenajament Fond Forestier

17 Noiembrie 2023 / Comunicate de Presă

Arhiepiscopia Râmnicului și Sfânta Mănăstire Mamu aduc la cunoștință publicului interesat decizia de emitere a avizului de mediu pentru „Amenajamentul Fondului Forestier Proprietate Privată aparținând Arhiepiscopiei Râmnicului și Mănăstirii Mamu, județul Vâlcea, U.P.I.  Arhiepiscopia Râmnicului – Sfânta Mănăstire Mamu”, ce urmează a se desfășura în județele Vâlcea și Olt, din procedura de reglementare conform HG 1076/2004 privind stabilirea procedurii de realizare a evaluării de mediu pentru planuri și programe.

Propunerile de reconsiderare a deciziei se vor transmite în scris, în termen de 10 zile calendaristice, la Cancelaria Arhiepiscopiei Râmnicului, cu sediul în municipiul Râmnicu-Vâlcea, str. Arhiepiscopiei 1, județul Vâlcea și la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Vâlcea: municipiul Râmnicu-Vâlcea, str. Remus Bell, nr. 6, județul Vâlcea.