cerc pastoral

• Cercul Pastoral de toamnă Călimănești

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 23 noiembrie 2023, la Biserica „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil” din satul Rădăcinești, comuna Berislăvești, Protopopiatul Călimăneşti, a avut loc întâlnirea de toamnă a preoților din cadrul „Cercului pastoral - Călimănești”.

27 Noiembrie 2023
  • Cercul pastoral-misionar Loviștea

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, luni, 13 noiembrie, la Parohia Mlăceni, a avut loc întâlnirea preoților din cadrul Cercului pastoral-misionar Loviștea

14 Noiembrie 2023
  • Cercul pastoral Valea Lotrului

Luni, 13 noiembrie 2023, Parohia Brezoi I din cadrul Protopopiatul Călimăneşti, a fost gazda celei de a doua întâlniri din acest an a membrilor Cercului pastoral „Valea Lotrului”.

13 Noiembrie 2023
  • Cerc Pastoral la Parohia Palanga - Amărăști

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în ziua de 24 august 2023 a avut loc întâlnirea preoților din cadrul Cercului Pastoral Crețeni la Parohia Palanga, comuna Amărăști.

25 August 2023
  • Cerc pastoral la Parohia Șerbănești-Ștefănești din Protopopiatul Drăgășani

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în ziua de 31 iulie 2023, la Parohia Șerbănești- Ștefănești, din Protopopiatul Drăgășani, a avut loc întâlnirea preoților din cadrul Cercului Pastoral Drăgășani, responsabil fiind Pr. Lazăr Liviu, Parohia Ștefănești I.

1 August 2023
  • Cercul Pastoral Călimănești

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 6 iulie 2023, la Biserica „Adormirea Maicii Domnului” din satul Jiblea Veche, orașul Călimănești, Protopopiatul Călimăneşti, a avut loc întâlnirea preoților din cadrul Cercului pastoral „Călimănești”.

6 Iulie 2023
  • Cercul pastoral „Valea Lotrului”

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 4 mai 2023, la Parohia „Sfântul Nicolae”, din satul Săliște, Comuna Malaia, Protopopiatul Călimăneşti, a avut loc întâlnirea preoților din cadrul Cercului pastoral „Valea Lotrului”.

5 Mai 2023
  • Cerc pastoral la Parohia Bratovești

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, luni, 7 noiembrie, a avut loc în prezența părintelui protoiereu Nicolae Moga întrunirea preoților din cadrul Cercului pastoral-misionar Loviștea al Protoieriei Călimănești.

7 Noiembrie 2022
  • Cerc pastoral la Parohia Olănești Sat II

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în ziua de 11 octombrie s-au desfășurat lucrările Cercului pastoral Băile Olănești. Întrunirea a fost prezidată de către părintele protoiereu Nicolae Laurențiu Ceaușu și s-a desfășurat la Parohia Olănești Sat II.

12 Octombrie 2022
  • Lucrările Cercului pastoral Bălcești

Duminică, 27 martie 2022, la Parohia Gorunești, din orașul Bălcești, Protoieria Drăgășani, s-au desfășurat lucrările Cercului Pastoral Bălcești. Lucrarea cu tema „Rugăciunea în viața creștinului” a fost prezentată de părintele Marian Bădulescu, după săvârșirea Sfântului Maslu.

29 Martie 2022
  • Lucrările Cercului pastoral Orlești

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 24 martie, la Parohia Orlești I din Protoieria Drăgășani s-au desfășurat lucrările Cercului Pastoral Orlești. Lucrările cercului pastoral au debutat după săvârșirea slujbei de Te Deum.

26 Martie 2022
  • Cercul Pastoral Loviștea s-a întrunit la Parohia Bumbuiești

La Parohia Bumbuiești din Protoieria Călimănești, în prezența părintelui protoiereu Nicolae Moga, au avut loc marți, 22 februarie, lucrările Cercului Pastoral Loviștea.

24 Februarie 2022