cerc pastoral

• Lucrările Cercului pastoral misionar Horezu III

La Biserica Sfânta Cuvioasă Parascheva de la Parohia Cermegești au avut loc miercuri, 29 septembrie, lucrările Cercului pastoral misionar Horezu III.

29 Septembrie 2021
  • Lucrările Cercului pastoral Horezu III la Parohia Cârstănești

Parohia Cârstănești a găzduit, joi, 29 iulie, lucrările Cercului pastoral Horezu III.

29 Iulie 2021
  • Lucrările Cercului pastoral Gura Văii la Parohia Surpați

Parohia Surpați din Protopopiatul Călimănești a găzduit vineri, 9 iulie, lucrările Cercului Pastoral Gura Văii.

9 Iulie 2021
  • Lucrările Cercului pastoral Loviștea

Parohia Câineni I din Protoieria Călimănești a găzduit joi, 17 iunie, lucrările Cercului pastoral-misionar Loviștea, în deschiderea cărora elevi de la Școala „General David Praporgescu” din localitate au susținut un recital de cântece patriotice.

17 Iunie 2021
  • Cerc pastoral la Parohia Dângești

Parohia Dângești din Protoieria Călimănești a găzduit luni, 14 iunie, lucrările Cercului pastoral-misionar Călimănești, în prezența părintelui protoiereu Nicolae Laurențiu Ceaușu.

15 Iunie 2021
  • Lucrările Cercului pastoral „Valea Lotrului”

La Biserica „Sfântul Ierarh Nicolae” din staţiunea Voineasa, Protopopiatul Călimăneşti,  a avut loc  joi, 3 iunie, prima întâlnire din acest an a membrilor Cercului pastoral „Valea Lotrului”.

4 Iunie 2021
  • Cercul pastoral-misionar „Băbeni” s-a întrunit la Parohia Mihăești I

Luni, 7 septembrie 2020, în Protopopiatul Râmnicu-Vâlcea, la Parohia Mihăești I, din satul Măgura, comuna Mihăești, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, a avut loc întrunirea preoților din Cercul pastoral-misionar „Băbeni”.

7 Septembrie 2020
  • Cerc pastoral-misionar în Protoieria Călimănești

Preoții de la parohiile arondate Cercului pastoral-misionar Gura Văii, Protoieria Călimănești, s-au întrunit marți, 18 februarie, în ședință de lucru, la biserica cu hramul Sfântul Mare Mucenic Gheorghe a Parohiei Bogdănești II.

18 Februarie 2020
  • Cercul pastoral-misionar Băbeni s-a întrunit la Parohia Mănăstireni

Luni, 17 februarie 2020, în Protopopiatul Râmnicu-Vâlcea, la Parohia Mănăstireni, comuna Frâncești, cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, a avut loc întrunirea preoților din Cercul pastoral-misionar „Băbeni”.

18 Februarie 2020
  • Cerc pastoral-misionar în Protopopiatul Horezu

Preoții de la parohiile arondate cercului pastoral-misionar nr. 2 al Protopopiatului Horezu s-au întrunit vineri, 14 februarie, la biserica cu hramul Izvorul Tămăduirii și Sfinții fără de arginți Cosma și Damian din parohia Spital Horezu, orașul Horezu.

17 Februarie 2020
  • Cercul pastoral misionar Ocnele Mari s-a întrunit la Parohia Trăistari

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, joi, 13 februarie, la Parohia Trăistari din orașul Ocnele Mari a avut loc prima întâlnire din acest an a preoţilor din cadrul Cercului pastoral-misionar Ocnele Mari, din Protopopiatul Râmnicu-Vâlcea. Întâlnirea se încadrează în rândul evenimentelor dedicate „Anului omagial al pastoraţiei părinţilor şi copiilor şi Anului comemorativ al filantropilor ortodocşi români” și a debutat cu săvârşirea slujbei de Te Deum.

13 Februarie 2020
  • Lucrările Cercului pastoral Râmnicu-Vâlcea Sud

Joi, 13 februarie 2020, la Parohia Goranu din municipiul Râmnicu-Vâlcea, în prezența părintelui protoiereu Silviu Cârstea Ancuța, a avut loc întrunirea preoților din cadrul Cercului pastoral-misionar Râmnicu-Vâlcea Sud.

13 Februarie 2020