Activități sociale în Parohia Ionești II

27 Ianuarie 2022 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, Parohia Ionești II a derulat o activitate social-filantropică în cadrul proiectului „Liturghia faptelor bune”, care vizează sprijinirea a 8 familii și a 21 de copii.

Astfel, prin implicarea doamnei Viorica Adriana Iancu, Consilier social, și a părintelui Constantin Diaconu de la Parohia Ionești II, persoanele incluse în grupul-țintă au beneficiat, în data de 26 ianuarie 2022, de ajutor material reprezentat de îmbrăcăminte, încălțăminte, alimente, dar și jucării pentru cei mici.

Proiectul „Liturghia faptelor bune” își propune să ofere susținere materială și morală unui grup-țintă format din persoane vulnerabile din comunitate.