Eşti aici

Protoieria Drăgășani angajează șef contabil

3 Octombrie 2022 / Administrativ

Protoieria Drăgășani angajează  șef contabil. Locul de munca este încadrat în departamentul Economic.

Cerințe:

• absolvent/ă de studii: superioare de specialitate;

• experiență min. 5 ani în domeniu financiar – contabil, salarizare si fiscalitate;

• persoană organizată, conştiincioasă, responsabilă, ambițioasă;

• abilități de comunicare și lucru în echipă, spirit analitic, capacitatea de coordonare a priorităților;

• cunoștințe de operare Microsoft Office (Outlook, Word, Excel), e-mail.

Descrierea jobului:

• calcul salarii;

• întocmire și depunere la termen a declarațiilor fiscale aferente salariilor;

• calcul concedii medicale:

• întomire și depunere dosar concedii medicale către CASMB;

• întocmire rapoarte justificare sume subvenții salariale; • operare și verificare plății bancare, inchidere/deschidere conturi bancare;

• alte sarcini specifice postului, trasate de superiorul ierarhic. Beneficii: • salariu conform schemei de funcții și personal ale instituției;

• program 8 ore/zi, de luni pana vineri

• liber în zilele de sărbători legale și sărbători religioase;

Prin aplicarea CV- ului dumneavoastră la acest job, vă exprimați acordul cu privire la prelucarea datelor cu caracter personal, conform Regulamentului UE - GDPR.

Aceste date sunt necesare în desfășurarea procesului de recrutare/angajare.

Pentru informații suplimentare - tel. 0752244344   - de luni până vineri, în intervalul 08:00-16:00.

CV-urile se depun la adresa de email costeadaniel2403@gmail.com până la data de 31 octombrie 2022.

Metodologia pentru concurs:

Legea contabilităţii nr. 82/1991 actualizată 2022 - Lege5.ro

Contabilitate O.N.G. - fundatii si asociatii nonprofit

ORDIN Nr. 3103/2017 din 24 noiembrie 2017

ORDIN nr. 85 din 26 ianuarie 2022

Reglementări contabile ONG 2018 - Ordin 3103/2017

LEGE 153 28/06/2017

LP847/2002

HOTARARE 1071 04/10/2021

Impozite şi taxe locale | Noul Cod Fiscal actualizat 2022

Legislație fiscala - Directia de Impozite si Taxe Locale