Liga Femeilor Creștin-Ortodoxe din Arhiepiscopia Râmnicului și-a cinstit ocrotitoarea

9 Septembrie / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, membrele Ligii Femeilor Creștin-Ortodoxe, s-au adunat în rugăciune, duminică, 8 septembrie, la Mănăstirea Dintr-un Lemn, unde au participat la Sfânta Liturghie, aducând cinstire Maicii Domnului, ocrotitoarea asociației.

În semn de cinstire și dragoste pentru Preasfânta Născătoare de Dumnezeu, membrele Ligii au înălțat rugăciuni de mulțumire pentru frumoasa lucrare pe care Maica Domnului o împlinește prin cele care înțeleg să urmeze exemplul suprem de dăruire, prin sprijinirea celor aflați în nevoi.
Pelerinajul grupului a continuat apoi la Mănăstirea Surpatele, ctitoria Doamnei Țării Românești - Maria Brâncoveanu, un exemplu de credință și dârzenie pe care Liga Femeilor îl urmează în toate activitățile pe care le desfășoară.