Acţiuni sociale desfăşurate de Liga Femeilor Creştine Ortodoxe Vâlcea

8 August 2018 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, marţi 7 august, la Centrul de Îngrijire şi Asistenţă Socială Lungeşti s-a desfăşurat manifestarea „Clipe de bucurie, muzică şi poezie”, în cadrul proiectului „Iubirea de aproapele meu”.

Au participat alături de Zenovia Zamfir, membră a Ligii Femeilor Creştine Ortodoxe Vâlcea, Constantin şi Constanţa Triţă din Piatra Olt, Marian Bărăscu din Drăgăşani, Tatiana Mărcoianu, Laura Vega, Viorel Adrian Cherăscu. Participanții au oferit beneficiarilor centrului un spectacol de muzică şi poezie, iar la final au vizitat Mănăstirea Mamu. În organizarea activității s-au implicat: Liga Femeilor Creştine Ortodoxe Vâlcea, Mănăstirea Cozia, Biblioteca Judeţeană „Antim Ivireanul” Vâlcea în colaborare cu Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Vâlcea.