Sfânta Mănăstire Frăsinei

• Hramul Mănăstirii Frăsinei

Bucuria de a fi prezenți la hramul mănăstirii, dar şi dorinţa de a se ruga în ctitoria Sfântului Ierarh Calinic, i-au determinat pe numeroşi pelerini să participe în ziua Praznicului Adormirii Maicii Domnului, 15 august 2016, la sărbătoarea Mănăstirii Frăsinei.

15 August 2016
  • Sfânta Mănăstire Frăsinei

Sfânta Mănăstire Frăsinei și-a prăznuit ctitorul și ocrotitorul

Sfântul Ierarh Calinic de la Cernica, ocrotitorul Sfintei Arhiepiscopii a Râmnicului, a fost prăznuit în mod deosebit la Sfânta Mănăstire Frăsinei din județul Vâlcea.

11 Aprilie 2016
  • Părintele Neonil Ștefan, starețul Sfintei Mănăstiri Frăsinei

Părintele Neonil Ștefan, starețul Sfintei Manastiri Frasinei, a trecut la cele veșnice

Duminică, 13 martie 2016, Părintele Arhimandrit Neonil Ștefan, starețul Sfintei Manastiri Frasinei din județul Vâlcea, a trecut la cele veșnice, la vârsta de 94 de ani. Slujba de înmormântare va avea loc miercuri, 16 martie 2016, de la ora 11:00, la Sfânta Mănăstire Frăsinei.

14 Martie 2016