Daruri de „Moș Nicolae” oferite de Liga Femeilor Creștin-Ortodoxe din Arhiepiscopia Râmnicului

7 Decembrie 2023 / Social

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în ziua prăznuirii Sfântului Nicolae - ocrotitorul copiilor, a fost adusă o mare bucurie preșcolarilor de la Grădinița din Cernișoara.

Ajutoarele „Moșului”, Eufrosina Lazăr și Zenovia Zamfir- inițiatoarele activități, împreună cu membrele Ligii Scriitorilor - Filiala Vâlcea, au adus daruri copiilor din sudul județului. După un mic spectacol de colinde românești oferit de micuții de la Grădiniță, membrele delegației au adus slavă Bunului Dumnezeu împreună cu preotul paroh Dumitru Andronache în biserica din comuna Cernișoara.