Protopopiatul Horezu

• Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil - apărători ai dreptății și vestitori ai milei dumnezeiești

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, preoții Protopopiatului Horezu au desfășurat o serie de activități catehetice la sărbătoarea Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil.

9 Noiembrie 2016
  • Cateheze în Protopopiatul Horezu la sărbătoarea Sfintei Parascheva

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul de învățământ și activități cu tinerii, Biroul de cateheză din Protopopiatului Horezu, s-au desfășurat cateheze cu ocazia sărbătoririi Sfintei Cuvioase Parascheva.

16 Octombrie 2016
  • Cercul pastoral-misionar nr. 2 Horezu

Rolul Familiei, Bisericii și Școlii în formarea tinerilor

În ziua de 23 februarie 2016, la Biserica 44 de izvoare, a avut loc prima întâlnire din acest an a preoţilor din cadrul Cercului pastoral-misionar nr. 2, din Protopopiatul Horezu.

24 Februarie 2016
  • Conferinţa pastoral-misionară de toamnă a preoților din Protoieriile Drăgăşani şi Horezu

La Mănăstirea Bistriţa din judeţul Râmnicu Vâlcea a avut loc astăzi, 27 noiembrie 2015, conferinţa pastoral-misionară de toamnă, în cadrul căreia s-au întrunit toți preoţii slujitori din Protoieriile Drăgăşani şi Horezu.

28 Noiembrie 2015