Parohia Foleștii de Jos

• Cateheză la sărbătoarea Sfinților Trei Ierarhi în Parohia Foleștii de Jos

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, duminică, 29 ianuarie 2017, s-a început prăznuirea ocrotitorilor bisericii parohiale din Foleștii de Jos, cu slujba Vecerniei cu Litie.

31 Ianuarie 2017
  • Parohia Foleștii de Sus

Prima săptămâna din Postul Mare la Parohia Foleștii de Sus

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, în fiecare seară din prima săptămână a Sfântul și Marele Post, atât copiii, cât și vârstnicii din Parohia Foleștii de Sus, s-au bucurat de catehezele despre post. Aceste seri duhovnicești au fost încununate de slujba Canonului cel Mare al Sfântului Andrei Criteanul, Acatistul Mântuitorului și Slujba Vecerniei.

17 Martie 2016

Seară de cateheză în Parohia Foleștii de Jos

Vineri, 29 ianuarie 2016, după săvârșirea slujbei de seară, copiii din Parohia Foleștii de Jos s-au bucurat de un moment catehetic deosebit de folositor vârstei lor, susținut de părintele paroh Dumitru Diaconu. Cateheza a avut ca titlu Cum îl căutăm pe Dumnezeu.

4 Februarie 2016