Seară de cateheză în Parohia Foleștii de Jos

Vineri, 29 ianuarie 2016, după săvârșirea slujbei de seară, copiii din Parohia Foleștii de Jos s-au bucurat de un moment catehetic deosebit de folositor vârstei lor, susținut de părintele paroh Dumitru Diaconu. Cateheza a avut ca titlu Cum îl căutăm pe Dumnezeu.

Vineri, 29 ianuarie 2016, după săvârșirea slujbei de seară, copiii din Parohia Foleștii de Jos s-au bucurat de un moment catehetic deosebit de folositor vârstei lor, susținut de părintele paroh Dumitru Diaconu. Cateheza a avut ca titlu Cum îl căutăm pe Dumnezeu.

Tinerii, îndrumați de profesorul de religie Liviu-Bogdan Tudor, au înțeles că împlinirea misiunii personale din viața aceasta, nu se poate face decât numai conștientizând nevoia comunicării omului cu Dumnezeu, iar aceasta se face începând din biserică.

La finalul acestui moment ziditor de suflet, toți cei prezenți s-au bucurat de diverse cadouri cu specific religios din partea părintelui paroh.