Parohia Foleștii de Sus

Viața în Hristos și cu Hristos

Duminică, 24 aprilie 2016, la biserica parohială Adormirea Maicii Domnului, cu binecuvântarea Înaltpresfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin sectorul Învățământ și Activități cu tinerii, s-a desfăşurat ultima întâlnire duhovnicească din Postul Mare.

Viața în Hristos și cu Hristos, a fost subiectul lucrării susținute de părintele Dumitru Diaconu, preot paroh la Parohia Foleștii de Sus. A răspuns la întrebările pe marginea temei dezbătute de părintele conferențiar și părintele Ion Marin, preot slujitor la Mănăstirea Arnota. La final, creştinii prezenţi au vizionat câteva șcene din filmul ”Quo Vadis”, moment artistic pregătit de părintele paroh Filip Marin prin video-proiecție.