Biserica și Școala din sufletul meu Biserica și Școala din sufletul meu

Biserica și Școala din sufletul meu

14 Aprilie 2016 / Învățământ

În Protopopiatul Drăgășani s-a desfășurat etapa pe protopopiat a Concursului Național de Creație Biserica și Școala din sufletul meu. Comisia de evaluare a fost alcătuită din P.C. Protoiereu Bușagă Iulian Mădălin, P.C. Pr.Mihai Sorin, responsabil cu cateheza, doamna Dovleac Georgeta, profesor de limba română, domnul Duță Sorin Ionel, profesor de religie și Olteanu Teodora Maria, elev al Colegiului Național Gib Mihăescu, în calitate de observator.

În urma evaluării portofolilor depuse la Cancelaria Oficiului Protopopesc au fost declarate câștigătoare următoarele parohii:

-  Locul III - Parohia Gorunești, oraș Bălcești, jud.Vâlcea – punctaj final -7,78.

-  Locul II - Parohia Sf.Ilie, mun. Drăgășani, jud.Vâlcea – punctaj final -9,02.

-  Locul I - Parohia Valea Bisericii, com.Orlești, jud.Vâlcea – punctaj final -9,78.